Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdůvodnění usnesení rady města Písek

22. 1. 2009

Na naši žádost o zdůvodnění neschválení zrušení věcného břemene spočívajícího v závazku udržovat pozemek parc.č.1818/4 k.ú. Písek nám dopisem ze dne 17.12.2008 město Písek sdělilo, že důvodem je snaha zachovat stávající právní vztah vzniklý pro obě smluvní strany z uzavřené kupní smlouvy. V závěru tohoto dopisu se uvádí  cituji : "Pokud máte pochybnosti o platnosti uzavřené smlouvy, můžete navrhnout její přezkoumání soudem."

Vzhledem tomuto postoji, záleží nyní na každém vlastníku garáže, zda bude žalovat město Písek o zrušení věcného břemene. Občanské sdružení tuto žalobu nemůže podat, protože není vlastníkem garáží a ani na něj věcné břemeno nedopadá. Připomínám, že město Písek v citované větě znovu odpovídá na něco co jsme nežádali. Naše kupní smlouvy, kterými jsme se stali vlastníky garáží, by nebylo vhodné napadnout, protože ustanovení o věcném břemenu přímo neobsahují, toto věcné břemeno na nás přešlo z kupní smlouvy mezi SBD Písek a městem Písek. Tím by se mohlo otevřít a případně i zpochybnit celé naše vlastnictví garáží. Vhodnější je žalovat jednotlivými vlastníky garáží o zrušení věcného břemene, které je nevykonatelné a nebo požadovat po městu Písek, aby každému jednotlivému vlastníku garáže stanovilo konkrétní část pozemku o který se bude starat.

Další návrhy k společnému postupu můžete navrhnout na členské schůzi, která se připravuje na sobotu 28.března 2009 od 10.00 hodin.

Pavel Suchna, pokladník občanského sdružení

Celý dopis si můžete přečíst na adrese :

http://garazepisek.sweb.cz/garáže/neoduvodneni-usneseni-17122008.pdf

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář